Корисне - Джинс-Xit

Перейти до вмісту

Головне меню:

Корисне

ІСТОРІЯ ДЖИНСІВ


      Близько 1492 Експедиція Кристофора Колумба (Christopher Columbus) на кораблях Pinta і Santa Maria вирушила на пошуки таємничої Нової Індії. Вітрила на кораблях були пошиті з тканини Серж де Ним. Під цими вітрилами Колумб відкрив Америку, яка згодом подарувала світові джинси.

     У 1829 році в Баварії народився хлопчик, Лейб Страус. Пізніше він з родиною переїхав до Америки, де взяв собі ім'я Леві (Levi). І ось цей не вигадливий хлопчина в 1853 році спорудив свої перші джинси з матеріалу, призначеного для наметів і тентів. Це були міцні штани, шви яких були посилені подвійною строчкою, з безліччю кишень. До того ж, їх можна було легко прати в польових умовах. Так народилися перші джинси, які коштували 1 долар 46 центів. У ті часи тканина для цих легендарних штанів відправлялася з Італійського порту Генуя, і на тюках ставили штамп місця відправлення «гени». Американці - отримувачі читали штамп на свій манер - "Джинс". Коли у Страусса закінчилися запаси наметового брезенту, він закупив щільну синю саржу в Німі, Франція. Проте виявилася одна проблема: під вагою самородків, здобутих золотошукачами, через деякий час рвалися кишені. У 1870 році вихід з положення знайшов компаньйон засновника фірми - кравець з Невади Якоб Девіс, який вигадав укріплювати кишені джинсів заклепками для кріплення кінської збруї.

Оригінальна ідея настільки сподобалася публіці, що Девіс запропонував використовувати заклепки на всіх джинсах. Саме так в 1873 році на світ з'явилися Оригінальні Проклепані Джинси Лівайс. Міцні, 
комфортні і практичні штани швидко сподобалися лісорубам, фермерам і ковбоям.
20 травня 1873 фірма «Лівай Стросс енд компані» отримала ліцензію на одноосібне право виробництва штанів із заклепками на кишенях. Ось ця дата і вважається офіційним днем ​​народження джинсів. Заклепки стали тим останнім штрихом, який завершив образ джинсів фірми Леві.


До речі.
      ЗАСТІБКА на "блискавці" (Блискавка) - винайдена в 1893 році американцем У. Літкомом Джадсоном і являла собою систему мініатюрних гачків і петельок. Поліпшив її швед Гідеон Сундбек в 1913 році. Після нього вона перетворилася на систему металевих зубчиків, які перепліталися один з одним за допомогою рухомого затиску. У джинсовому виробництві вперше використовувалася фірмою Лі в 1926 році.


Оцінка: 5.0/5
 
Магазины Полтава
Назад до вмісту | Назад до головного меню